25 stycznia 2024 roku Van Hessen, będący częścią dywizji Food&Pharma Grupy SARIA, stał się wyłącznym właścicielem spółki Westpol-Teeuwissen Sp. z o.o. w wyniku nabycia udziałów od Jarosława Aubrechta Prądzyńskiego. Od 2004 roku Jarosław Aubrecht Prądzyński i Van Hessen byli współwłaścicielami, posiadającymi po 50% udziałów w spółce Westpol-Teeuwissen. Jak podkreśla Harald van Boxtel, Dyrektor Generalny spółki Van Hessen: „Przez ponad 19 lat współpracy, Jarosław Aubrecht Prądzyński i jego zespół zawsze dokładali wszelkich starań, aby firma Westpol-Teeuwissen mogła się rozwijać. Jesteśmy zaszczyceni, że Jarosław Aubrecht Prądzyński daje nam możliwość kontynuacji tego sukcesu”.
W dniu 26 stycznia 2024 roku Van Hessen powołał Arkadiusza Sokołowskiego na stanowisko Członka Zarządu, Dyrektora Zarządzającego Westpol-Teeuwissen. Arkadiusz Sokołowski jest związany z SARIA Polska od 2018 roku i posiada bogate doświadczenie, pełniąc kluczowe role we wszystkich trzech dywizjach SARII (Organics2Power, Sinowa i Food&Pharma). W latach 2018-2020 Arkadiusz Sokołowski był Dyrektorem Zarządzającym SecAnim w Polsce oraz członkiem zarządu spółki Eko-Stok. Następnie, w latach 2020-2021 objął stanowisko Dyrektora zakładu Sarval w Przewrotnem, a w roku 2021 został mianowany Dyrektorem Zarządzającym dywizji Food&Pharma w Polsce.

Przejęte zakłady Westpol-Teeuwissen są teraz integralną częścią globalnego łańcucha dostaw Van Hessen w 27 krajach, umożliwiając efektywną współpracę z klientami i dostawcami na poziomie lokalnym i globalnym. Harald van Boxtel, Dyrektor Generalny Van Hessen, podkreśla, że „firma nadal będzie niezawodnym partnerem, tworząc wartość w całym łańcuchu dostaw. Cieszymy się na dalszy rozwój Grupy SARIA w Polsce i wspólne sukcesy”. W efekcie, przejęcie 100% akcji spółki Westpol-Teeuwissen przez Van Hessen oznacza, że biznes SARIA w Polsce jest teraz kompletny, reprezentowany przez trzy dynamicznie rozwijające się dywizje: O2P, Sinova i Food&Pharma, co solidnie umacnia naszą pozycję na rynku.

Van Hessen Press Release

Arkadiusz Sokołowski – new Managing Director Westpol

Wraz z zakończeniem transferu, Van Hessen mianował Arkadiusza Sokołowskiego nowym dyrektorem zarządzającym Westpol-Teeuwissen.